Soğuk Lipoliz ile Zayıflama

En Konforlu Zayıflama Yöntemi

Egzersiz ya da diyet gibi yöntemlere kilo vermek son derece sağlıklı bir tercih olsa da her birey için geçerli bir zayıflama metodu olamıyor. Özellikle bölgesel yağlanmalar ya da uzun süredir işlevini yerine getiren yağ hücrelerinin azaltılması çok sayıda kişi için yoğun yaşam temposu nedeniyle mümkün olamıyor. İşte bu durumda devreye, vücuda hiçbir zarar vermeyen teknikler ve uygulamalar giriyor. Onlardan biri de soğuk lipoliz ile zayıflama yöntemidir.


Soğuk Lipoliz ile Zayıflama Süreci


Soğuk lipoliz yöntemi aslında vücudun doğal bir şekilde zayıflama sürecine girmesini başlatan bir teknik olarak da kabul edilebilir. Bu yöntemde dışarıdan cerrahi bir müdahale yapılmıyor. Liposuction uygulamasında olduğu gibi vücudun yağ hücrelerinden bir müdahale ile ayrılması sağlanmıyor. Yağ hücrelerinin kendiliğinden küçülmeye başlaması ve yok olmasına bağlı olarak, tamamen doğal bir süreç ile zayıflama sağlanıyor.
Yağ hücrelerinin belirli bir soğukluğa eriştiğinde işlevini yitirdiği ve küçülmeye başladığı zaten bilinen bir veriydi. Bunun üzerine lazer teknolojisi kullanılarak geliştirilen bir cihaz yardımı ile vücuda zarar vermeden yağ hücrelerinin dondurulması soğuk lipoliz uygulamasının temel amacı oluyor. İncelme istenen bölgede bulunan yağ hücreleri önce ısıtılıyor ve sonrasında ani bir soğuma elde etmek için hızla soğutuluyor.

En Konforlu Zayıflama Yöntemi: Soğuk Lipoliz


Vücuda hiçbir şekilde kesi uygulanmadan gerçekleştirilen bu uygulama sonrasında yağ hücreleri fonksiyonunu yitiriyor ve zamanla küçülmeye başlıyor. Bir süre geçtikten sonra bu hücreler işlevsiz bir şekilde vücuttan atılmaya başlanıyor. Söz konusu uygulama doğal bir süreçle gerçekleştiğinde ciltte sarkmalar ve benzeri durumlar ortaya çıkmıyor. Soğuk lipoliz ile incelme son derece konforlu bir zayıflama tekniğidir.