Soğuk Lipoliz Acı Verir mi?

Soğuk Lipoliz

Liposuction gibi zayıflama tekniklerine alternatif olan soğuk lipoliz işlemi cerrahi bir işlem olmamakla birlikte son derece konforlu bir incelme ve vücut şekillendirme uygulamasıdır. Bu uygulama cilt altındaki yağ hücrelerinin işlevini yitirmesi amacıyla dondurulması şeklinde gerçekleştiriliyor. Sadece tek seanslık bir uygulama ile lokal yağlanmaların önüne geçilebiliyor.


Anestezi, kanama gibi sıkıntılar yaşanmadan gerçekleştirilen soğuk lipoliz acı verir mi noktasında endişeye neden olabiliyor. Soğuk lipoliz asla acı veren bir uygulama değildir. Hatta seans esnasında kitap okuyabilir, müzik dinleyebilirsiniz. Uygulama öncesinde, uygulamanın yapılacağı bölge işleme hazırlanır. Sonrasında deri altındaki yağ hücreleri vakum kullanılarak ısıtılır ve beklemeden aniden soğutma işlemi başlatılır.

 

Soğuk Lipoliz Acılı Bir İşlem mi?


Ani bir soğutma ile yağ hücrelerinin dondurulması sağlanır. Bu işlem esnasında cilde kesi uygulanmaz ya da farklı bir cerrahi müdahale yapılmaz. Dolayısıyla kişinin herhangi bir acı hissetmesi mümkün olmaz. Sadece uygulamadan sonra, fazla hassas bir cilde sahip olanlar vakumlama nedeniyle hafif bir uyuşukluk hissedebilir. Uygulamanın yapıldığı bölgedeki bu uyuşukluk kısa sürede geçer.
Ağrı kesici ilaç kullanımına dahi gerek kalmayan, son derece konforlu bir zayıflama yöntemi olan soğuk lipoliz sonrasında kişinin istirahat etmesine gerek olmaz. Seans bitiminde kişi günlük hayatına geri dönebilir. Uygulamadan sonra sadece su tüketiminin az olmamasına dikkat etmek yeterli olabiliyor. Bunun dışında dikkat edilmesi gereken herhangi bir husus olmaz.