Buz Lazer Nasıl Uygulanır?

BUZ LAZER

Buz lazer epilasyon işlemi için en doğru zaman kılların büyüme evresinde olduğu dönemdir. Kılların aktif büyüme ve gelişme evresinde olması, buz lazer epilasyon işleminden çok daha verimli bir sonuç alınmasını sağlıyor.

En çok merak edilen hususlar arasında buz lazer nasıl uygulanır sorusu da mevcut.Uygulama öncesinde işlem yapılacak bölge temizleniyor. Ardından tüyler kısaltılıyor ve lazer işlemine geçiliyor. Buz lazer uygulamasında lazer ışınları kıl folikülündeki pigmentlere ulaşıyor. Işınlar sayesinde kıl folikülleri etkisiz hale getirilerek kılın yeniden uzamaya başlaması önleniyor. Lazer epilasyon işleminde kızıl ya da sarı renkteki tüyler üzerinde büyük bir başarı elde edilemiyordu. Ancak buz lazer uygulamasında hem kızıl ve sarı renkteki tüyler hem de ince formdaki tüyler üzerinde başarı sağlanabiliyor.

Buz Lazer Kaç Seans Yapılıyor?

Yılın tüm mevsimlerinde buz lazer epilasyon işlemi yapılabiliyor. Buz lazer işleminin sağladığı bu avantaj sayesinde seanslara ara vermeden devam etmek mümkün olabiliyor ve sonuç olarak daha kısa sürede gerekli tüm seanslar tamamlanarak epilasyon işlemi tamamlanabiliyor.
Vücut bölgesindeki seanslar genellikle 4 ila 6 arasında değişirken yüz bölgesine uygulanan buz lazer epilasyon işlemi 5 ila 6 seans ile bitiriliyor. En çok merak edilen bir diğer soru da buz lazerin ciltte bir tahrişe neden olup olmadığıdır. Bu uygulama ciltte asla bir tahrişe ya da lekelenmeye sebebiyet vermez. Sadece cildin hassasiyet derecesine göre hafif kızarıklıklar oluşabilir ve kısa sürede kızarıklıklar yok olur.