Buz Lazer Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

BUZ LAZER EPİLASYON HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

Buz Lazer Epilasyon Kalıcı Çözüm Sunar mı?
Buz lazer epilasyon uygulaması kıl köklerini işlevsiz hale getirerek yeniden uzamasını önleyen bir tekniktir. Ortalama 4 ila 6 seanslık bir uygulama sonrasında istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlar.

 

Buz Lazer Epilasyonun Yan Etkisi Var mı?

Cilt üzerinde sadece kıl köklerine ulaşan lazer ışınları ile uygulanan buz lazer epilasyon uygulamasının herhangi bir yan etkisi yok. Uygulamadan sonra cildin hassasiyet derecesine bağlı olarak, geçici bir kızarıklık oluşabilir. Kızarıklık kıs sürede geçer.

 Buz Lazer Epilasyon Acı Verir mi?
Bu uygulama kesinlikle ağrıya ya da acıya sebebiyet veren bir işlem değildir. Kliniğimizde kullandığımız son teknoloji ürünü ENEKA buz lazer epilasyon cihazı soğutma sistemine sahip özel başlığı sayesinde acısız bir epilasyon imkanı sunar.
Erkekler Buz Lazer Epilasyon Yaptırabilir mi?
İstenmeyen tüm kıllardan kurtulmayı sağlayan buz lazer epilasyon erkekler için de uygulanabilir. Sırt, koltuk altı, bacak, kol, omuz ve göğüs başta olmak üzere yüz bölgesindeki istenmeyen tüylerden kurtulmak isteyen erkekler de bu uygulamadan faydalanabilir.
Buz Lazer Epilasyon Seansı Ne Kadar Sürer?
Epilasyon seansları, uygulama yapılacak olan bölgeye ve bu bölgedeki kıl yoğunluğuna bağlı olarak değişebilir. Ortalama 40 ila 60 dakika içerisinde seans sona erer.
Buz Epilasyon Sonrasında Tüyler Ne Zaman Dökülür?
Uygulamadan 3 ila 4 gün sonra uygulama yapılmış olan bölgedeki kıl ve tüyler kökünden ayrılarak derinin yüzey bölgesine çıkmaya başlar ve dökülür. Yaklaşık 15 gün sonrasında uygulama yapılan bölgedeki tüm tüyler dökülmüş olur.