Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

SOĞUK LİPOLİZ

Soğuk lipoliz, liposuction ve lazer lipolizden daha farklı bir bölgesel incelme yöntemidir. Soğuk lipolizde yağlar, ne liposuction işleminde olduğu gibi tahliye edilir, ne de lazer lipolizde olduğu gibi ısı ile sıvılaştırılır. Soğuk lipoliz işleminde yağ dokuları oldukları yerde dondurularak hacimce büzüşmeleri sağlanır. Bu şekilde idrar yolu ile vücuttan daha kolay atılırlar.

 

Soğuk Lipoliz Nasıl Yapılır?

Soğuk lipoliz, özel bir soğuk lipoliz cihazı ile yapılmaktadır. Öncelikle hastanın uygulama alanına özel bir jel sürülür ve bu jel masajla yayılır. Jel üzerine vakumlu ya da paletli soğuk lipoliz cihazı ayarlanır ve yerleştirilir. Yerleştirilen cihaz doktorun belirlediği süre ve soğutma derecesinde bulunduğu alanda çalışır. Bu şekilde deri altındaki yağlar donup diğer dokulardan ayrıştırılarak vücuttan atılmaya uygun hale gelir. Tek seans yapılan ve bölgesel inceltme konusunda oldukça başarılı olan bu işlemler yaza hazırlanmanız için oldukça uygun bir tedavi şeklidir. Etkiler işlemden sonraki dönemde görülmeye başlanır.

 

Soğuk Lipoliz İle İlgili Bilmeniz Gerekenler

Bölgesel zayıflama için bilmeniz gereken ilk konu bu işlemin sadece dirençli lokalize yağlar için etkili olduğudur. Eğer kilo probleminiz varsa soğuk lipoliz tedavi için uygun bir aday olmayabilirsiniz. Bu tedavi kilo problemi olmayan fakat bölgesel yağ fazlalığı nedeni ile bir ya da bir kaç bölgenin vücut ölçülerine orantısızlık yaratması gibi bir sorunlar yaşayan hastalarda başarılıdır.

Soğuk lipoliz ile ilgili diğer önemli konu ise cihaz tercihidir. Kaliteli cihazlar ile yapılan uygulamalar daha başarılıdır.

 

Buna ek olarak tedaviden önce ve sonra yapılan işlemin başarısı için beslenme şekline dikkat etmek spor yapmak önemlidir. Eğer spor yapmak için vaktiniz yoksa pasif jimnastik ya da lenf direnaj gibi uygulamalar ile spor yapmış etkisi görerek daha kolay zayıflayabilir ve sıkılaşabilirsiniz.