Soğuk Lipoliz

 

 

 

Soğuk lipoliz ile yağlar nasıl parçalanır?

Yağ hücreleri, diğer çevresel doku hücrelerine göre soğuğa karşı daha dirençsizdir. Soğuk lipoliz yöntemi bu prensipten yola çıkılarak ortaya çıkmış bir yöntemdir. Soğuk Lipoliz’de yağlar donma derecesinin üstünde ancak vücut sıcaklığının üzerinde bir dereceye kadar soğutulur. Soğuma sonunda yağlar hücreleri “apoptozis” denilen hücre ölümüne uğrarken çevre dokular bundan etkilenmezler.

 

Soğuk lipoliz ile parçalanan yağlar nasıl atılır?

Soğuk lipoliz ile parçalanan yağlar vücudun doğal mekanizması olan lenf sistemi ile vücuttan atılır.

 

 

Soğuk lipoliz kaç seans yapılır?

Uygulama 1 ay aralık ile toplam 3 seans olarak yapılır.

 

 

Soğuk lipoliz’in yan etkisi var mıdır?

Bu yöntem lokalize olarak birikmiş yağların sıfır dereceye yakın sıcaklığa vakumlu başlıklar ile soğutulması ile yapıldığından bahsetmiştik. Yağ hücrelerinin diğer hücrelere göre soğuğa karşı direncinin az olmasından dolayı uygulamadan yalnızca yağ hücreleri etkilenir. Sinir, kas ve damarlar soğuktan etkilenmezler. Bu yönüyle uygulama güvenlidir. Uygulamanın yapıldığı gün vücutta bir üşüme oluşabilir. Ayrıca uygulama yapılan bölgede kızarma oluşur ancak bu 1-2 saatte geçer.

 

 

Soğuk lipoliz kimlere uygulanamaz?

Hamileler, diabetliler (şeker hastaları) kalp problemi olanlar, karaciğer hastaları olan kişiler için uygulama yapılmaz.

 

 

Soğuk lipoliz kimler için en uygundur?

Cerrahi yöntemden kaçınan, diyet ve spor yolu ile verilemeyen bölgesel yağlanması olan kişiler için soğuk lipoliz uygun bir çözümdür.

 

 

Sonuçları nasıldır?

Soğuk lipoliz’den alınan sonuç kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Kişi ilk seansın 3 hafta sonrasında incelmeyi görmeye başlar. Tek seans uygulamada ortalam 4-6cm incelme sağlanır.

 

 

Seanstan sonra nelere dikkat etmeliyim?

Seanslara başlarken bir diyet programına başlanılması tavsiye edilir. Böylece uygulamanın etkisi arttırılır. Ayrıca sınırlandırılmalı veya kesilmelidir.