Vajinal Estetik

Vajinal estetik (Genital Bölge Estetiği) son dönemlerde en çok dile getirilen ama aynı zamanda en çok merak edilen konulardan biri. Vajinal estetik tam olarak nedir? Vajinal estetik ne zaman, kimlere uygulanır? Vajinal estetiği hangi doktorlar ne zaman nasıl yapabilir? Vajinal estetikte uygulama örnekleri nelerdir?

Günümüzde bayanlar her açıdan dış görünümlerine ve güzelliklerine önem vermektedirler. Vajinal estetik hem kendine güven hem de cinsel yaşamın sürdürülebilirliği, partneri etkileme vb. açılardan çok çok önemlidir. 

Kişinin hem kendine güvenini hem de mutluluk vereceğini artıracak uygulamalar mevcut iken dünyada kadınlar vajinal estetiğe başvurmakta ve vajinalarını istekleri ve doktorlarının tavsiyesi doğrultusunda şekillendirmekte, daraltmakta, genişletmekte veya çeşitli uygulamalar yaptırmaktadır. 

 

Vajinal estetik, her bir doktorun uygulama yapabileceği alan değildir. Vajinal estetik konusunda tecrübesi, çalışmaları olan, vaninanın hem yaşamsal hem de cinsel yaşam açısından fonksiyonlarını iyi bilen doktorlar tarafından uygulanmalıdır?

 

VAJİNAL ESTETİK DENİNCE AKLA HANGİ UYGULAMALAR GELİYOR?

Vajina Dış Dudak Ameliyatı

Vajinal Daraltma Nedir?

Vajina genişletmek mümkün mü?

Vajina Yenileme

Seks için küçük dudak estetiği

Vajina dudaklarını toparlama

Aynı seansta hem vajina daraltma hem de iç dudak estetiği (labioplasti) yapmak mümkün müdür?

Vajinal sıkılaştırma nasıl yapılır?

G shot-G noktası dolgusu nedir?

Klitoris sünneti

Vajinal Lazer Uygulamaları

Barbi bebek vajina (labioplasti ameliyati)

Barbi bebek vajina (labioplasti ameliyati)

Estetik Genital Cerrahi (AGS)

Yağ enjeksiyonları

Vajina Beyazlatma 

Ameliyatlar, genelde lokal anestezi eşliğinde uygulanır ve kişiler ameliyat sırasında herhangi bir zorlukla karşılaşmazlar. Hatta ameliyattan 3 gün sonra işlerinin başına da hızlı dönebilirler. Kanama ve enfeksiyon haricinde genelde herhangi bir yan etki de görülmemektedir..

Enfeksiyon oluşumunun önlenmesi için ameliyat sonrası dönemde düzenli pansumanların yapılmasının önemlidir.

Labioplasti operasyonu daha önceden doğum yapmamış kişilerde ve bakire genç kızlarda da güvenle uygulanabilmektedir. Operasyon, daha sonra düşünülecek olan normal doğuma bir engel teşkil etmez.

 

Vajina yenileme ve  daraltma ameliyatları  genelde lokal anestezi eşliğinde 30-40 dakika kadar süren operasyonlardır. Ameliyattan 3 gün sonra hastalar normal şekilde işlerinin başına dönebilmektedir. Düzenli pansumanların yapılması önemlidir. Vaginoplasti ameliyatları ile eş zamanlı olarak normal doğum izleri de düzeltilebilmektedir. Tüm estetik ve cerrahi operasyonlarda olduğu gibi bu tür ameliyatlarda da cerrahın tecrübesi, ortamın hijyeni ve donanımı son derece önemlidir.

Tüm vajinal estetik konularında doktorunuza danışmayı, doktorunuzdan tavsiyeler almayı, doktorunuzun verdiği fikirler çerçevesinde hareket etmeyi ihmal etmeyiniz. 

Vajinal estetik ne zaman yapılır?