Düşük hapı veya düşük iğnesi ile kürtaj olur mu?

RU-486 adı verilen bir ilaç, bir çok Avrupa ülkesinde kullanılan tablet şeklinde bir ilaçtır ve gebeliğin en erken dönemlerinde etki ederek gebeliğin sonlanmasını sağlamaktadır. 

RU-486 ya da diğer adıyla mifepriston, gebeliğin en erken aşamasına etki ederek yumurta hücresiyle spermin birleşmesinden oluşan embriyonun rahim içinde yerleşmesini önlemektedir. Eğer embriyo rahim içine yerleşirse düşüğü gerçekleştirmek için mizoprostol adı verilen başka bir tabletle düşüğü gerçekleştirmek mümkündür. Ama her vakada düşük tam olarak sonuçlanmayabilir. Ve hekim denetiminde yapılmalıdır.Bunu dışında gebelik olup olmadığını bilmeden bir çok hasta her günü geçtiğinde östrogen progeteron denilen hormonların karışımını kalçadan yaptırır ve eğer adet görürse iğne ile söküldüğünü söyler. Halk arasında söktürücü iğne denilen bu ilaçların kullanımında bir sakınca yoktur ama bir gebelik varsa bu ilaçlar ile hiçbir zaman düşük olmaz.

Kürtaj ile ilgili  sorunlarınız mı var? Daha geniş bilgi için bize ulaşın,Dr Tuğrul Abacıoğlu ücretsiz bir danışmanlık versin yada VİP hizmeti ile elemanımız sizi evinizden alsın,

,İstanbul trafiğinde sizlerin ulaşım,park yeri vs ile ilgilenmeden arabanın arkasında sevgiliniz yada eşinizle birlikte keyfli bir yolculuk yaparak stresinizi minimuma indirgeyelim...Bırakın kendinizi bize,size stressiz ,rahat bir yolculuk yaptıralım.

 Kürtaj işlemi  yaptırmak istediğinizde 0 532 215 82 62 -0 212 545 53 53 numaralı telefonları kullanarak bize ulaşabilirsiniz.Ayrıca cep telefonundan Whatsapps’tan  yada web sayfalarımızdaki chat pencelerinden bize yazabilirsiniz.

Burada yapılan konuşmalar bilgi mahremiyeti yasal hakkınızdan dolayı ( TC SAĞLIK BAKANLIĞI HASTA HAKLARI YÖNETMELİĞİ RG.01.08.1998.) gizli olarak kalacaktır.