Kürtajdan sonra ne zaman cinsel ilişkiye girebilirim?

Cinsel ilişkiye girmek için, düşük yada kürtaj yaptıktan sonra  4-7 gün beklemek en iyisidir. Zira işlemden sonra rahim ağzı ( serviks) nispeten açık olur, ve bu sürede cinsel ilişkiye girmeniz durumunda ciddi bir enfeksiyon riski vardır.

Medikal kürtajdan sonra, on gün kadar (bazen daha da uzun süre) düzensiz ara kanamalar meydana gelebilir. Kanamanız hala devam etse de, cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Bununla birlikte, eğer hamile kalmak istemiyorsanız her cinsel ilişkinizde korunmanız oldukça önemlidir. Zra kürtaj işleminden 15 gün sonra yumurtlama başlayabilir.Kürtajdan bir hafta sonra başlayacağınız doğum kontrol hapı hem düzensiz kanamalarınız önler hemde olası bir gebelikten sizi korur.

 

 Kürtaj ile ilgili  sorunlarınız mı var? Daha geniş bilgi için bize ulaşın,Dr Tuğrul Abacıoğlu ücretsiz bir danışmanlık versin yada VİP hizmeti ile elemanımız sizi evinizden alsın,

,İstanbul trafiğinde sizlerin ulaşım,park yeri vs ile ilgilenmeden arabanın arkasında sevgiliniz yada eşinizle birlikte keyfli bir yolculuk yaparak stresinizi minimuma indirgeyelim...Bırakın kendinizi bize,size stressiz ,rahat bir yolculuk yaptıralım.

 Kürtaj işlemi  yaptırmak istediğinizde 0 532 215 82 62 -0 212 545 53 53 numaralı telefonları kullanarak bize ulaşabilirsiniz.Ayrıca cep telefonundan Whatsapps’tan  yada web sayfalarımızdaki chat pencelerinden bize yazabilirsiniz.

Burada yapılan konuşmalar bilgi mahremiyeti yasal hakkınızdan dolayı ( TC SAĞLIK BAKANLIĞI HASTA HAKLARI YÖNETMELİĞİ RG.01.08.1998.) gizli olarak kalacaktır.