Kızlık zarının muayene sırasında sağlam olup olmadığı tespit edilebilir mi?

Kadın – Doğum uzmanını yaptığı bir muayenede kızlık zarının intakt olup olmadığını anlayabilir.Muayene şekli:Hasta jinekolojik pozisyonda masaya yatar,ayaklarını mümkün olduğunca açar,eldiven giymiş jinekolog gazlı bez ile büyük dudaklardan tutarak yanlara ve kendine doğru çekerek vajinal açıklığın görülmesini sağlar.Adli vakalarda bir jinekoloğun kızlık zarı raporu vermesi yasalarca engellenmiştir.Kızlık zarı muayenesi sonucu rapor ancak Adli Tabiplikçe verilir.Biz, genç kız reşit ise kızlık zarı muayenesini yapıyoruz.Ama rapor olarak vermiyoruz..

Jinekologların hemen hepsi ebeveynler tarafından kızlık zarı muayenesi için kliniğe getirilen genç kızlarla karşılaşmaktadır.Biz ,bu durumlarda  kızlık zarı muayenesi yapmıyoruz ama reşit olan ve tek başına gelen  bir genç kızın isteği üzerine bu muayeneyi yapıyoruz.

Bir taciz olayında genç kız polise başvurursa öncelikle bileğine bir damga vurularak adli tabibliğe gider ve oradan rapor alır.

Kızlık zarı ile ilgili sorunlarınız mı var? Daha geniş bilgi için bize ulaşın Kalıcı,geçici kızlık zarı,flep yönteminden bahsedelim,Yada VİP hizmeti ile elemanımız sizi evinizden alsın,Dr Tuğrul Abacıoğlu’ndan rica edelim.,size ücretsiz bir muayene ve danışmanlık planlayalım.Sizi kahvenizi içerken,hekimimiz size muayene sonrası neler yapılacağı anlatsın

 

 

021265455353-05322158162-