Kürtaj Nedir?

İstenmeyen gebeliklerin sonlandırılması işlemi yıllarca kadınların korkulu rüyası haline gelmiştir. Kürtaj genel kullanılan adı ile rahim içinden bir doku almak anlamına gelir. Genellikle rahim içindeki gebeliğin özel bir yöntemle sonlandırılması, amacıyla yapılmaktadır.

Kürtaj işlemi gebelik sonlandırma dışında da tanı amaçlı biopsi veya tedavi amaçlı olarak yapılan bir işlem olarak da uygulanmaktadır. Bu işlem tıp dilinde D&C (dilatasyon ve küretaj) olarak ifade edilir.

Halk arasında, kürtaj işlemi için , “gebelik sonlandırma” , “küretaj” , “çocuk aldırma” ve “bebek aldırma” tabirleri de kullanılmaktadır. Oysaki kadın hastalıkları ve doğum uzmanlığında kürtaj denildiğinde birçok tanımlamayı içine almaktadır.

Kürtaj ile ilgili  sorunlarınız mı var? Daha geniş bilgi için bize ulaşın, Dr. Tuğrul Abacıoğlu ücretsiz bir danışmanlık versin ya da VİP hizmeti ile elemanımız sizi evinizden alsın, İstanbul trafiğinde sizlerin ulaşım, park yeri vs. ile ilgilenmeden arabanın arkasında sevgiliniz ya da eşinizle birlikte keyifli bir yolculuk yaparak stresinizi minimuma indirgeyelim... Bırakın kendinizi bize, size stressiz, rahat bir yolculuk yaptıralım.

Kürtaj işlemi  yaptırmak istediğinizde 0 532 215 82 62 - 0 212 545 53 53 numaralı telefonları kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Ayrıca cep telefonundan Whatsapps’tan ya da web sayfalarımızdaki Chat pençelerinden bize yazabilirsiniz.

Burada yapılan konuşmalar bilgi mahremiyeti yasal hakkınızdan dolayı ( TC SAĞLIK BAKANLIĞI HASTA HAKLARI YÖNETMELİĞİ RG.01.08.1998.) gizli olarak kalacaktır.