Nerede kürtaj yaptırılmalı?

Kürtaj işlemi hastane veya özel muayenehanelerde, kliniklerde kadın hastalıkları ve doğum uzmanları tarafından yapılmaktadır.

 

Kürtaj olacağınız merkezdeki uzmanın deneyimi, merkezdeki gerekli aletler (ultrason özellikle kürtaj yapılan ameliyat masasının yanında ultrason aletinin olması kürtaj işlemin bittikten sonra hasta uyanmadan içeride parça kalıp kalmadığının kontrolü açısından önemlidir,dolu oksigen tüpleri,ambu cihazı,yedekte vakum aspirasyon sistemi,defibrilatör vs), sterilizasyon açısından gerekli aletlerin bulunup bulunmadığı önemlidir.

 

 

 Dr Tuğrul Abacıoğlu,  laboratuar ve anestezi açısından tüm şartları oluşturmadan hiç bir yerde kürtaj yapılmasını onaylamaz.Muayehanede kürtaj Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanmasına rağmen halen bir çok hekim muayehane koşulunda kürtaj yapmaktadır.Hem de bu koşullarda bir teknisyen veya bir anestezi hekimi tarafından hiç bir yoğun bakım aleti olmadan genel anestezi işlemi uygulanmaktadır.

Düşünün:

Kan grubunu bilmiyorsunuz ve muayehanede laboratuar yok ,nasıl olacak?

Gerekli olursa kan sayımı veya olası bir pıhtılaşma bozukluğunuzu gösteren kan testleri yapılacak, muayehanede laboratuar yok,ne olacak ?

Muayehanede anestezi oldunuz,problem çıktı,nasıl olacak?

Muayehanede kürtaj oldunuz ama gece problem çıktı,hekiminizi bulamadınız veya gece muayehane kapalı ,bir hastaneye gidecek kontrol olacak ve yeniden ücretler vereceksiniz.

Lütfen Muayehane koşulunda kürtaj olmayınız.

Kürtaj ile ilgili  sorunlarınız mı var? Daha geniş bilgi için bize ulaşın,Dr Tuğrul Abacıoğlu ücretsiz bir danışmanlık versin yada VİP hizmeti ile elemanımız sizi evinizden alsın,

,İstanbul trafiğinde sizlerin ulaşım,park yeri vs ile ilgilenmeden arabanın arkasında sevgiliniz yada eşinizle birlikte keyfli bir yolculuk yaparak stresinizi minimuma indirgeyelim...Bırakın kendinizi bize,size stressiz ,rahat bir yolculuk yaptıralım.

 

 02125455353-05322158262

Kürtaj ile ilgili  sorunlarınız mı var? Daha geniş bilgi için bize ulaşın,Dr Tuğrul Abacıoğlu ücretsiz bir danışmanlık versin yada VİP hizmeti ile elemanımız sizi evinizden alsın,

,İstanbul trafiğinde sizlerin ulaşım,park yeri vs ile ilgilenmeden arabanın arkasında sevgiliniz yada eşinizle birlikte keyfli bir yolculuk yaparak stresinizi minimuma indirgeyelim...Bırakın kendinizi bize,size stressiz ,rahat bir yolculuk yaptıralım.

 Kürtaj işlemi  yaptırmak istediğinizde 0 532 215 82 62 -0 212 545 53 53 numaralı telefonları kullanarak bize ulaşabilirsiniz.Ayrıca cep telefonundan Whatsapps’tan  yada web sayfalarımızdaki chat pencelerinden bize yazabilirsiniz.

Burada yapılan konuşmalar bilgi mahremiyeti yasal hakkınızdan dolayı ( TC SAĞLIK BAKANLIĞI HASTA HAKLARI YÖNETMELİĞİ RG.01.08.1998.) gizli olarak kalacaktır.